Kázání 21. ledna 2018

Text: Zj 2,8-11 Kazatel: František Plecháček

Milé sestry, milí bratři, situace sboru ve Smyrně je charakterizována stručně: soužení a chudoba. Společenství se ocitlo ve vážných problémech, v nebezpečí, snad na pokraji zániku. Proto má vzít na vědomí, že k němu promlouvá Ten první i poslední, který umřel a ožil. Ježíš Kristus může nabídnout skutečnou oporu a pomoc, protože je živý! Byl sice rukou hříšníků zajat a přibit na kříž a zemřel. Bůh ho však vzkřísil a Ježíš žije na věky věků. Už ne pouze jako ponížený, tichý Beránek, ale jako Pán a Král. Jeho nový život se nenese jen ve znamení nekonečné nebeské blaženosti. Jako tady na zemi, tak i ve své nebeské slávě je Kristus živ pro nás, pro naše dobro!

Nejbližší sborový program

Zveme všechny zájemce nejen k nedělním bohoslužbám, ale také na pravidelné biblické hodiny pro všechny generace. Čtěte prosím dál.

POZOR - změny k biblickým hodinám v Lázních Bohdaneč

První biblická hodina v novém roce se uskuteční v pravidelném čase od 17 hodin v úterý 9. ledna. NÁSLEDUJÍCÍ DVĚ ÚTERÝ BIBLICKÁ HODINA NEBUDE, další se koná až 30. ledna. Děkujeme za pochopení.

EKUMENICKÉ BOHOSLUŽBY 2018

Srdečně zveme všechny zájemce na ekumenické bohoslužby pořádané v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů společně s římskokatolickou farností v Lázních Bohdaneč.

Kázání 25. prosince 2017

Text: J 1,1-5.14 Kazatel: František Plecháček

Milé sestry, milí bratři, když chtěl evangelista Jan uvést na scénu Ježíše Nazaretského, přiblížit svým současníkům jeho význam, použil pojem, který byl hojně používaný a znali ho vzdělaní Židé i Řekové. Zní „logos“, překládáme ho jako „Slovo“. Ten pojem nabýval v soudobé filozofii různých významů. Ale Jan se nehodlal pouštět do žádných filozofických spekulací. Jen prostě nechodil kolem horké kaše, ale hned na začátku ztotožnil člověka Ježíše s Božím Slovem!

Naplnili jsme Krabice od bot

Před Vánocemi se několik členů (rodin) ze sboru zapojilo do projektu Krabice od bot, který organizuje Diakonie ČCE.

Rozpis služeb kostelnictví

Kázání 19. listopadu 2017

Text: Mk 6,45-52 Kazatel: František Plecháček

Milé sestry, milí bratři, jako by učedníci tušili, že na moři to nebude žádná legrace, že půjde do tuhého. Ježíš je musel na lodičku trochu popostrčit, protože se jim vůbec nechtělo opustit místo, kde se měli tak dobře. Celý zástup přijal z Ježíšových rukou nasycení. Učedníky posilnil nejenom chléb, ale i společenství a vědomí, že se s nimi počítá a oni se můžou podílet na něčem novém, krásném a dobrém.

Biblické postavičky obohatí nejen bohoslužby

Začátkem listopadu se několik sester ze sboru zúčastnilo workshopu na výrobu biblických postaviček ve sboru v Chrudimi.

MAMINKY V AKCI - drobná úprava času setkání

Chceme vytvořit otevřené ekumenické společenství pro maminky s dětmi, které si chtějí zpestřit svůj dopolední program. Budeme se scházet každé dva týdny, vždy ve čtvrtek od 9 hodin na faře.

Kázání 22. října 2017

Text: Ř 3,21-26 Kazatel: František Plecháček

Milé sestry, milí bratři, protože se přiblížilo vlastní výročí reformace, zvolil jsem pro dnešní kázání jeden z textů, které sehrály důležitou roli v životě, v teologickém hledání a tázání Martina Luthera, a poté i mnoha dalších. Tahle slova jsou víc než jen promyšlenou řečí apoštola Pavla. Jsou evangeliem, dobrou zprávou, jejímž cílem je osvobodit a uzdravit člověka a přivést ho zpět k Bohu, jeho Stvořiteli a Příteli.

Sborový pobyt 2017 v Bělči nad Orlicí

Poslední zářijový víkend strávily rodiny s dětmi nejen z našeho sboru v církevním středisku v Bělči nad Orlicí. V rámci biblického programu se děti i dospělí setkali s řadou postav z Ježíšova okolí, byla spousta času na sbírání hub, kterých se opravdu urodilo, i výtečné počasí na "námořní" výpravy. Těšíme se zase za rok :)

Kázání 24. září 2017

Text: Mt 10,26-33 Kazatel: František Plecháček

Milé sestry, milí bratři, tato Ježíšova řeč je uvedena jako slovo k dvanácti učedníkům, které Ježíš vyzbrojí mocí k uzdravování a vyhánění zlých duchů a vyšle je „ke ztraceným ovcím z lidu izraelského.“ Začne základními instrukcemi na cestu – co si s sebou vzít, vlastně spíš, co všechno s sebou učedníci tahat nemusejí, a jak se mají zachovat v určitých situacích. Řeč pak pokračuje a začíná být zřejmé, že tu Nazaretský mluví k církvi, nejen k apoštolům, ale i ke svým budoucím učedníkům a učednicím, ke všem, kteří se rozhodnou k následování.

Noc kostelů 2017

V pátek 9. června jsme se opět připojili k celostátní akci Noc kostelů.

Velikonoční koncert 2017

Zhruba stovka hostů si přišla v sobotu před Velikonocemi poslechnout Biblické písně od Antonína Dvořáka v podání členů sboru Národního divadla v Praze.

Přihlásit se k odběru bukovka.evangnet.cz RSS